اخبار

افزایش ضریب نفوذ تلفن ثابت در فارس

گردشگری شیراز

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از افزایش ۱۰ برابری ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان فارس در ۴ دهه خبر داد.

مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس اظهار کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان سال۵۷، سه درصد بود و این شاخص هم اینک به ۳۲ و ۲۹ صدم درصد رسیده است.

وی بیان کرد: سال ۵۷ در استان ۴۷ هزار و ۶۰۹ تلفن ثابت نصب شده است و این آمار هم اکنون به یک میلیون و ۹۵۶ هزار و ۷۵۸ خط رسیده است.

وی با بیان اینکه در حوزه تلفن سیار، در سال‌های گذشته سه اپراتور اصلی همراه اول، ایرانسل و رایتل فعالیت داشته است، افزود: با توجه به فعال شدن سرویس رومینگ، اپراتور‌ها مکلف شده اند در جایی که دیگر اپراتور حضور ندارد به آن‌ها سرویس بدهند.

سهرابی، استان فارس را مرکز توزیع و انتقال پهنای باند به استان‌های جنوبی برشمرد و ادامه داد: هم اینک ۳۹ روستای زیر ۱۰ خانوار استان به تلفن ثابت متصل هستند و ۲ هزار ۱۶۱ روستای استان نیز از اینترنت پرسرعت برخوردار شده اند که امکان دسترسی یک هزار و ۲۴ روستا به اینترنت پرسرعت در سال گذشته فراهم شد.

وی اضافه کرد: در پست بانک نیز ۱۱۶ دستگاه خودپرداز روستایی در روستا‌های محروم و کمتر توسعه یافته استان نصب و راه اندازی شده است.

سهرابی ادامه داد: در حوزه دفاتر پیشخوان خدمات دولت حدود ۴۵۹ دفتر پیشخوان شهری و ۳۹۷ دفتر ICT روستایی در استان مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس تصریح کرد: شرکت مخابرات استان هم اینک طرح دسترسی شهروندان و کسب و کار‌ها به شبکه فیبر نوری را در دستور کار دارد که از پارسال تاکنون ۸۵۹ پورت برای این منظور نصب شده است.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن