اخبار

انتقال ۳ کارخانه آلاینده از شیراز

گردشگری شیراز

عضو کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری گفت: کارخانه‌های آلاینده شیراز تا پایان سال ۹۸ به خارج از شهر منتقل می‌شوند.

علی ناصری بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای آغاز عملیات تصفیه‌خانه شماره ۳ و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه شماره ۲ شیراز مشکل فاضلاب بیش از ۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر از جمعیت این کلان‌شهر برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زیبنده شیراز به‌عنوان شهر علم، ادب، فرهنگ و نیز سومین حرم اهل‌بیت(ع) نیست که در بعضی از مناطق این شهر با مشکل زیست‌محیطی و بوی بد فاضلاب روبه‌رو باشیم، افزود: رودخانه خشک، بخشی از منطقه چنار راهدار و نیز منتهی علیه پل فسا به دلیل رها شدن فاضلاب آلودگی زیست‌محیطی را به وجود آورده است.

عضو کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: شیراز با تولید روزانه هزار و ۲۰۰ تن پسماند خانگی، ۲۲۰ تن پلاستیکی، ۶ هزار و ۶۰۰ تن ساختمانی و نیز ۷ تا ۱۴ تن پسماند عمومی و بیمارستانی نیاز به احداث کارخانه پسماند ساختمانی دارد.

ناصری تصریح کرد: اجرای طرح تفصیلی بر اساس طرح جامع شهری در ۱۳ بند و ۸۵ ماده مربوط به دفع پسماند از مرحله تفکیک تا مرحله دفن، احداث زمینی به مساحت ۵ هزار متر در سایت برمشور برای نگهداری سگ‌های ولگرد، انتقال مشاغل مزاحم سبز، زرد و قرمز به خارج از حریم شهر و نیز اجرای طرح جامع مدیریت سلامت در ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی با حضور اساتید و متخصصان ازجمله فعالیت‌های این کمیسیون است.

وی بیان داشت: برای حفظ سلامت شهروندان در هفدهمین نشست کارگروه کاهش آلودگی هوا مقرر شد علاوه بر اینکه کارخانه ریشمک به خارج از شهر منتقل‌ شود، نحوه انتقال کارخانه‌های پشم و شیشه تا آخر خرداد ۹۸ با حفظ امنیت شغلی کارگران و کارمندان، کارخانه سیمان و روغن نباتی نرگس نیز اجرایی شود.

ناصری اضافه کرد: برای حفظ، توسعه فضای سبز شهری و محیط‌زیست شهری، ارتقاء سطح ایمنی شهر و شهروندان و نیز سطح خدمات شهری درراستای افزایش رفاه شهروندان در سال گذشته تاکنون ۴۴ نشست عادی و فوق‌العاده، ۹ لایحه و طرح‌های ارجاعی به صحن شورا، هزار و ۷۵ نامه وارده و ۸۸۲ نامه صادره در کمیسیون سلامت شورای شهر شیراز اجرایی شده است.

وی ابراز داشت: الزام شهرداری به احداث کانال مشترک تأسیسات شهری، تصویب طرح حمایت از مراکز علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، تدوین طرح جامع آسیب‌های روان شناختی، ارتقاء سلامت و نیز طرح جامع مدیریت بحران برای هزار و ۸۰۰ هکتار بافت‌های فرسوده قسمت دیگری از فعالیت‌ این کمیسیون بوده است.

عضو شورای شهر شیراز اظهار داشت: پیگیری تکمیل ساختمان و تأسیسات دهکده سلامی و گرم‌خانه، بررسی مشکلات بازار وکیل، بهسازی روشنایی پارک‌های سطح شهر، انجام مطالعات برای احداث پارک موضوعی تولید گیاهان دارویی و نیز طراحی المان‌های متناسب با فرهنگ، آداب‌ورسوم بومی شیراز، حمایت از خانواده جان‌باختگان و معلولان در حین انجام عملیات آتش‌نشانی به شهروندان از دیگر خدمات کمیسیون سلامت بوده است.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن