اخبار

برگزاری مراسم نکوداشت سرآمدان ادب و هنر در فارس

گردشگری شیراز

حبیب شریف، رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: آئین نکوداشت سرآمدان ادب و هنر فارس توسط بنیاد نخبگان فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد.

شریف افزود: در این مراسم از ابوتراب خسروی و مسعود شناسا دارندگان نشان درجه یک هنر جمهوری اسلامی ایران و غلامرضا ذوالانواری پدر گبه جهان تقدیر شد.

وی ادامه داد: هنر نقش مهمی در ماندگاری فرهنگ ها و ملت ها دارد و جایگاه هنرمندان در فرهنگ ما همواره مورد توجه خاص و عام بوده است، گرامیداشت هنر، گرامیداشت بنیادهای شکوه و عظمت می باشد.
شریف اظهار داشت: فرش، شعر، رمان و موسیقی، جزء اشکال هنر دقیق به حساب می‌آید و هنرمند در هر کدام از این تخصص‌ها انسان ویژه‌ای می باشد.
وی بیان کرد: بر اساس سند راهبردی کشور در امور نخبگان، نخبه فردی باهوش، خلاق، متخصص و اثرگذار در جامعه است و براساس همین سند، تکریم از نخبگان و الگوسازی از آنان نیز تاکید شده است.
رئیس بنیاد نخبگان فارس تصریح کرد: هدف از تکریم، توسعه و ترویج فرهنگ تکریم، شناسایی اثرگذاری علمی، فرهنگی، ادبی و هنری نخبگان و سرآمدان و شناسایی رموز موفقیت آنها در زمینه‌سازی حضور هر چه بیشتر این افراد در جامعه به منظور اثرگذاری بیشتر، معرفی مشاهیر ایرانی در سطوح بین‌المللی و بالاخره الگوسازی شیوه زندگی علمی این بزرگان می باشد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن