اخبار

به مدار بازگشتن پتروشيمي پرديس

گردشگری شیراز

حادثه در واحد اوره فاز يک مجتمع پتروشيمي پرديس تحت کنترل است و با حفظ شرايط پايدار، اين واحد در مدار توليد قرار مي‎گيرد.

به گزارش ايسنا، شامگاه دوشنبه (۱۱ ارديبهشت‌ماه) واحد اوره فاز يک مجتمع پتروشيمي پرديس دچار نشتي شد که بلافاصله واحدهاي ايمني و آتش نشاني اين شرکت و شرکت هاي همجوار (پتروشيمي‌هاي پارس، زاگرس، جم و آرياساسول) و همچنين مديريت ارشد ايمني، بهداشت و محيط زيست شرکت عمليات غير صنعتي پازارگاد وارد عمل شده و عمليات کنترل و مهار نشتي آغاز شد.

در تحقيقات اوليه، بالا بودن فشار سيستم و معيوب شدن شير تخليه عامل اصلي نشتي بوده است. با نشت مقداري محلول کربومات (که از مواد اوليه جهت توليد اوره می باشد) ۹ نفر از کارکنان اين شرکت و امدادگران حاضر در محل حادثه، دچار مشکلات تنفسي شدند که هفت نفر از ايشان در بيمارستان نبي اکرم (ص) عسلويه تحت درمان قرار گرفته‌اند و دو نفر از مصدومان جهت انجام کنترل‌ها و مراقبت هاي ويژه و موثرتر به بيمارستان امام خميني (ره) شهر کنگان اعزام شدند که خوشبختانه شرايط عمومي مصدومين پايدار و رو به بهبود گزارش شده است.

بر اساس اين گزارش، واحد اوره فاز يک اين مجتمع پتروشيمي در مدار توليد قرار خواهد گرفت. مجتمع پتروشيمي پرديـس توليد و عرضـه کننده محصولات آمونيـاک و اوره، مالک بزرگترين مجتمع توليدکننده آمونيـاک و اوره در خاورميانـه و نيز يکي از بزرگترين توليدکنندگان اين محصولات در سطح جهان به حساب می آید.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن