اخبار

تسهیل صادرات واحدهای صنعتی کوچک در فارس

گردشگری شیراز

فتوحی گفت: توانمدسازی صنایع کوچک در فارس مورد توجه ویژه قرار دارد و ایجاد زمینه صادرات تولیدات این صنایع به این توانمندی کمک می‌کند.

«احد فتوحی» امروز (شنبه ۲۳ شهریور) از انعقاد تفاهم‌‌نامه همكاری میان شركت شهرک‌های صنعتی فارس و سازمان توسعه تجارت ايران خبر داد و اعلام کرد: این تفاهم‌نامه با هدف افزایش میزان صادرات واحدهای صنعتی و تولیدی نواحی و شهرک‌های صنعتی فارس و سازمان توسعه تجارت منعقد شد.

مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: توانمندسازی صنایع کوچک در فارس مورد توجه ویژه قرار دارد و ایجاد زمینه صادرات تولیدات این صنایع به این توانمندی کمک می‌کند.

وی باور دارد: با انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی از این دست ضمن افزایش زمینه صادرات، زمینه را برای رقابت واحدهای صنعتی نیز فراهم می‌کند و در این راستا استرت‌آپ‌ها نیز به عنوان راه‌اندازی مشاغل میتوانند نقش موثری ایفا کنند.

فتوحی افزود: واحدهای صنعتی دانش‌بنیان و ایجادکنندگان کسب و کارهای دانش‌بنیان که با توجه به بازارهای هدف به تولید اقدام می‌کنند در اولویت استان قرار دارد.

مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتی فارس با تاکید بر نقش بخش دولتی در افزایش میزان صادرات گفت: لازم است تا بخش دولتی با رفع موانع موجود در حوزه صادرات در این امر ما را همراهی کنند و خوشبختانه با ایجاد تعاملات لازم گام‌های خوبی اخیرا برداشته شده است.

وی ادامه داد: تا کنون ۱۴ خوشه صنعتی کسب و کار صادراتی در استان شناسایی شده است که ۶ خوشه آن به مرحله اجرایی رسیده‌اند و ظرفیت موثری در افزایش صادرات فارس خواهند داشت.

فتوحی اضافه کرد: نقش کنسرسیوم صادراتی در فارس در حوزه صادرات رب گوجه، خرما، فرش دستبافت و … نیز موثر بوده و صادرات این تولیدات را با ایجاد تعاملات لازم تسهیل کرده است.

وی با اشاره به وضعیت صنایع در فارس بیان کرد: ۹۴ درصد از صنایع فارس را صنایع متوسط و کوچک تشکیل داده است که با ارایه آموزش و تخصصی شدن روند فعالیت آنها، می‌توان گام‌های موثری در افزایش امکان صادرات این واحدها برداشت.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن