اخبار

جشنواره بادبادک ها در روز هوای پاک در اردکان برگزار شد

گردشگری شیراز

جشنواره بادبادک ها روز شنبه با حضور رقیه کرمانیان معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری اردکان و دیگر مسئولان در محل خانه سلامت اردکان برگزار شد .

این جشنواره به مناسبت ۲۹ دی ماه روز ملی هوای پاک از سوی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان توسط دانش آموزان مدرسه ۲۲ بهمن برگزار شد.
دراین ویژه برنامه بر اشاعه فرهنگ حفظ محیط زیست و توجه به هوای پاک به خانواده ها و جامعه توسط دانش آموزان تاکید شد.
دانش آموزان در این جشنواره با نصب بادبادک ها با شعارهایی نظیر هوای پاک، مسئولان و مردم ، آسمان آبی زمین پاک ، ما به طبیعت پاک نیاز داریم ، مامان بابا ما هوای پاک می خواهیم ، زمین پاک هوای پاک حق همه ماست و … بر روی دیوار به اهمیت این روز پرداختند .
در این آیین دانش آموزان به خواندن مقاله ، سرود دسته جمعی با موضوع هوای پاک پرداختند .
در سال ۱۳۷۴ تشدید آلودگی هوای چند کلانشهر ایران از جمله تهران، اراک، اصفهان، اهواز، مشهد و شیراز، مسئولان ستاد اجرایی کاهش آلودگی هوا را بر آن داشت تا بمنظور ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه، روز ۲۹ دی را به عنوان روز ملی هوای پاک به شورای فرهنگ عمومی کشور پیشنهاد کنند که این پیشنهاد مورد موافقت این شورا قرار گرفت.
از آن سال تاکنون ۲۹ دی در تقویم ایران به عنوان روز هوای پاک نامگذاری شده است و از آنجا که راهکار اصلی کاهش آلودگی هوا ، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی می باشد، اجرای برنامه هایی در این روز می تواند تلاش ها برای کاهش آلودگی هوا و گام برداشتن جهت رسیدن به هوای پاک را مضاعف کند.
مرکز شهرستان ۹۸ هزارنفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن