اخبار

راه اندازی دستگاه قلب و ریه مصنوعی در بیمارستان نمازی

گردشگری شیراز

دکتر زند متخصص بیهوشی و فلوشیپ مراقبت های ویژه و سرپرست علمی بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان نمازی، با بیان اینکه این دستگاه با كاهش فشار بر روی ریه باعث ایجاد فرصت برای بهبودی ریه می شود، گفت: از این دستگاه جدید، در بیمارانی استفاده می شود كه به صورت موقت، مشكلات قلبی و یا قلبی ریوی دارند.

وی ادامه داد: در اینگونه بیماران، از این دستگاه برای كمك به برطرف کردن نارسایی قلب و ریه آن ها تا هنگام رفع بیماری اصلی استفاده می شود.
متخصص بیهوشی و فلوشیپ مراقبت های ویژه و سرپرست علمی بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان نمازی تصریح کرد: وقتی بیماری نارسایی ریوی و قلبی از حد خاصی بیشتر می شود كه با دارو درمان نمی شود، بیمار محكوم به مرگ می باشد، اما با استفاده از این دستگاه فرصتی پدید می آید كه اگر قرار باشد اقداماتی از قبیل پیوند قلب و ریه انجام شود، بیمار زنده بماند تا درمان اصلی آغاز شود.
دکتر زند، راه اندازی این دستگاه جدید را کمک فراوانی به بیماری های نارسایی حاد تنفسی، نارسایی پیشرفته قلبی، بیماران در لیست انتظار پیوند قلب و ریه، نارسایی مزمن ریوی، ترومای قلب و ریه، مسمومیت ها موارد مشابه عنوان کرد.
سرپرست علمی بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان نمازی اظهار کرد: برای استفاده از این دستگاه و كمك به بیمار، یك تیم متخصص شامل فوق تخصص مراقبت های ویژه، جراح عروق، فوق تخصص ریه، تكنسین گردش خون، پرستار دوره دیده و سایر متخصصان لازم، باید حضور داشته باشند.
وی افزود: این دستگاه پس از تهران، در بیمارستان نمازی به عنوان قطب پیوند و یك مركز ارجاعی در کشور، راه اندازی شده است.
این دستگاه ای سی ام اُ ( ECMO )كه مانند قلب و ریه مصنوعی عمل می کند، به کمک نیکوکار عرصه سلامت استان، به بخش مراقبت های ویژه مركزی بیمارستان نمازی اهدا شده است؛ همچنین به دلیل بالا بودن هزینه وسایل مصرفی، این نیکوکار عرصه سلامت، تهیه این وسایل برای بیماران بی بضاعت را متقبل شده است.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن