اخبار

راه اندازی سامانه حمل و نقل ویژه معلولان در شیراز

گردشگری شیراز

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز از راه‌اندازی سامانه حمل‌ و نقل ویژه معلولان خبرداد.

نواب قائدی عضو شورای اسلامی شهر شیراز در چهل و هفتمین نشست شورای شهر شیراز، گفت: لایحه‌ی پیشنهادی شهرداری مبنی بر خرید ۵ خودرو ون ویژه جانبازان و معلولان با اکثریت ارا تصویب شد.

وی افزود: با تصویب این لایحه، به شهرداری اجازه داده می‌شود در راستای راه‌اندازی سامانه‌ حمل و نقل معلولان و ارائه خدمات مطلوب حمل و نقل همگانی به اقشار خاص نسبت به خرید ۵ دستگاه خودرو ون مناسب سازی شده ویژه معلولان و جانبازان اقدام کند.

قائدی ادامه داد: سازمان حمل و نقل و مسافر مکلف شد از تاریخ ابلاغ این مصوبه در مدت دو ماه اقدام به راه‌اندازی سامانه حمل و نقل معلولان و جانبازان کند.

رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به مشکلات زیاد حمل و نقل جانبازان و معلولان ابراز امیدواری کرد که با کمک خیران این سامانه در آینده توسعه یابد به گونه‌ای که بتوان شماره سه رقمی تلفن را برای حمل و نقل معلولان اختصاص داد.

علی ناصری عضو شورای اسلامی شهر شیراز هم گفت: فساد، تبعیض و بی عدالتی می‌تواند هسته تشکیل دهنده آسیب یک جامعه باشد.

وی با بیان اینکه فساد، شامل فعالیت‌های بسیاری از جمله رشوه خواری و اختلاس است، یکی از ارکان فساد را رانت عنوان کرد.

ناصری تصریح کرد: بررسی تمام تأثیرات گسترش رانت‌خواری در یک جامعه میسر نیست و تنها آنچه می‌توان به‌یقین ابراز داشت این است که رانت‌خواری به معنای آسیب‌پذیری بیشتر جامعه است.

وی افزود: تنها دولت مسئول کاهش فساد نیست بلکه مجلس، نهاد‌های مدنی، صاحبان مشاغل، رسانه‌ها و حتی شهروندان عادی نیز در کاهش فساد مسئول هستند.

ناصری بیان کرد: راهکار‌های بسیاری، از تقویت سیستم نظارتی بر اقتصاد گرفته تا جهت دهی شرایط یکسان برای بهره مندی اقشار مختلف جامعه از ظرفیت‌های موجود و ایجاد شده، می‌تواند در حل این مشکل، تأثیر داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: اساسی‌ترین عامل برای حذف رانت خواری از اقتصاد، تغییر رویکرد اخلاقی افراد است.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن