اخبار

سهم فارس در لایحه بودجه ۹۸ افزایش یافته است

گردشگری شیراز

ساسان تاجگردون، سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: در لایحه بودجه سال ۹۸ در بخش طرح های عمرانی فارس با ویژگی ملی، شاهد ابلاغ یک هزار و ۸۵ میلیارد تومان اعتبار به پروژه های ملی فعال در این استان هستیم.
تاجگردون بیان داشت: همچنین در این لایحه، سهم استان فارس از هزینه عمومی به ۷۴۰ میلیارد تومان افزایش یافته که این رقم در لایحه بودجه امسال ۶۰۲ میلیارد تومان بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس اضافه کرد: اعتبارات عمرانی استانی فارس نیز از ۶۱۳ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۶۳۳میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۸ افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۸ طرح ملی نیمه تمام در کشور، سهم فارس امسال ۱۵۸ طرح بوده که برای تکمیل آنها ۸۵۲ میلیارد تومان تخصیص یافت که ظرف ۹ ماه گذشته، ۸۰ درصد از این اعتبار تخصیصی جذب شده است.
او گفت: در لایحه بودجه ۹۸ نیز برای ۱۵۹ پروژه ملی فعال استان، یک هزار و ۸۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
تاجگردون ادامه داد: دولت، لایحه بودجه سال ۹۸ را با در نظر گرفتن مسایلی همچون تحریم ها، درآمد حاصل از فروش نفت و افزایش نرخ تورم تدوین کرده است.
وی افزود: همچنین در بودجه سال ۹۸ به مسایلی همچون حمایت از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، تقویت انضباط بودجه ای و حمایت از تولید و اشتغال به عنوان سه رویکرد اساسی، توجه شده است.

**۲۳۵ طرح نیمه تمام در فارس قابلیت واگذاری به بخش خصوصی دارد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس در بخش دیگری از سخنان خود در مورد طرح های نیمه تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی هم گفت: از مجموع ۲ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام موجود، ۲۳۵ پروژه قابل واگذاری تشخیص داده شده که از این تعداد تاکنون ۴۵ پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.
تاجگردون افزود: آزاد راه لامرد – پارسیان با ۳۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و باغ موزه مشاهیر با ۳۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری از مهمترین طرح هایی است که به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۷۰ طرح نیز از طریق دستگاه های اجرایی برای جذب سرمایه گذار فراخوان داده شده است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان، چهارم دی ماه ۹۷ با حضور در صحن علنی مجلس، لایحه بودجه سال ۹۸ را که شامل منابع عمومی و تخصصی بود، تقدیم مجلس کرد.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن