اخبار

طراحی سنگ مضجع حرمین سامرا در شیراز

گردشگری شیراز

رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت سید علاالدین حسین (علیه السلام) شیراز از طراحی و ساخت سنگ مضجع حرمین سامرا در حجارخانه این حرم مطهر خبر داد.

حجت الاسلام سید محی الدین طاهری، رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت سید علاالدین حسین (علیه السلام) امروز (۱۴اردیبهشت) در مراسم رونمایی از سنگ مضجع مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)، گفت: هنر یکی از ویژگی هایی می باشد که خداوند به بنده های خود عطا می کند.

 وی با اشاره به هنرآفرینی هنرمندان شیرازی در به ثمر رساندن این اثر معنوی و هنری، تاکید کرد: این جز ماندگار ترین آثاری می باشد که به جا خواهد ماند.

 حجت الاسلام طاهری با اشاره به هنر حجاری از پیش از اسلام که نمونه آن را در تخت جمشید شاهد هستیم، افزود: هنر حجاری در بعد از اسلام در فارس بازهم درخشید و سنگ نوشته های متعددی را شاهدیم.

وی با یادآوری این مطلب که حجارخانه حرم مطهر حضرت سید علاالدین حسین (علیه السلام) با حضور استادان برجسته فعالیت می کند، اظهار داشت: در این حجارخانه سنگ مضجع شریف حرمین سامرا، مراجع اعظام ساخته می شود و سنگ شهدای کربلای معلی و حرمین کاظمین تاکنون ساخته شده است.

بر اساس این گزارش در ادامه جابر مهدیار، رئیس سابق ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس هم با اشاره به اینکه اگر در کارهای اینچنینی از دستگاهCNC استفاده شود، ارزش هنری را از دست خواهد داد، گفت: تاکنون هر اثری از استان فارس به عتبات عالیات ارسال شده است، به شکل هنرمندانه ای توسط هنرمندان شیرازی و فارسی ساخته گردیده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن