اخبار

فجر شیراز، لیگ دسته یک فوتبال را با بُرد آغاز کرد

گردشگری شیراز

تیم فجر شهید سپاسی شیراز در نخستین هفته از دور برگشت لیگ دسته یک فوتبال ایران (جام آزادگان) بازی خود را با بُرد آغاز کرد.

در این بازی که از هفته شانزدهم این رقابت ها عصر پنجشنبه در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار شد تیم میزبان با یک گل از سد تیم اکُسین البرز که از تیم های خوب و مدعی صعود به لیگ برتر است، گذشت.
فجریها که در دور رفت این بازی ها نتایج خوبی کسب نکرده بودند، در بین نیم فصل دست به تغییرات اساسی زدند و با آوردن داوود مهابادی به عنوان سرمربی و اضافه کردن ۶ بازیکن جدید عزم خود را جزم کردند تا به بالای جدول صعود کنند.
در آن سوی میدان تیم اکُسین البرز که چندین بازیکن مطرح لیگ برتری و همچنین چند بازیکن خوب شیرازی را در اختیار دارد سرمایه گذاری خوبی برای صعود به لیگ برتر کرده است و در دور رفت نیز در جایگاه پنجم جدول ایستاد تا همچنان مدعی باقی بماند.
تیم اکُسین البرز در این دیدار با ارایه یک بازی فیزیکی، پا به پای تیم میزبان بازی کرد و بیشتر به فکر ضد حمله بود تا از این فرصت استفاده و دروازه فجر را باز کند و یکی دو مورد هم خطرناک ظاهر شد.
در نیمه نخست این بازی توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و هر ۲تیم سعی داشتند بازی را به کناره های زمین ببرند و با ارسال بر روی دروازه صاحب فرصت شوند که در این نیمه اتفاق خاصی روی دروازه ها به وجود نیامد و ۲ تیم بدون رد و بدل شدن گلی به رختکن رفتند.
در نیمه دوم نیز تیم فجر، بازی بهتری را به نمایش گذاشت و نشان داد که به دنبال پیروزی است به همین دلیل در زمین حریف، این تیم را تحت فشار قرار دادند و توانستند نتیجه بگیرند.
مهابادی سر مربی فجر که در نیمه نخست از کناره ها برای به دست آوردن گل نتیجه نگرفته بود با توجه به شناختی که از حریفش پیدا کرد عمق دفاع این تیم را نشانه گرفت و بازیکنان او در یکی از همین حملات موفق به گرفتن پنالتی شدند.
در دقیقه ۶۷ عباس بوعذار مهاجم تیم فجر با یک حرکت خوب به عمق دفاع اکُسین زد و سپس اقدام به شوت زنی کرد که توپ به دست مدافع میهمان برخورد کرد و داور به درستی نقطه پنالتی را نشان داد.
در دقیقه ۶۸ عباس بوعذار از روی نقطه پنالتی با یک ضربه خوب و برخلاف حرکت دروازه بان تیم اُکسین، توپ را به تور نشاند تا تیمش به گل برسد.
در ادامه بازی نیز فجری ها برای اینکه از گل زده خود محافظت کنند دست به یک تعویض زدند و عباس بوعذار زننده گل را که تلاش خوبی در این بازی داشت، خارج کردند و بهرام احمدی به بازی آمد تا فجریها تیمشان را میانه میدان محکم تر کنند.
تیم اکُسین البرز که نمی خواست بازنده این بازی باشد از دقیقه ۸۰ به بعد حملاتی را روی دروازه فجریها تدارک دیدند اما مدافعان تیم میزبان و دروازه بان این تیم اجازه ندادند حریف به گل برسد.
در دقیقه ۸۲ و ۸۷ نیز ۲ فرصت خوب برای میهمان پیش آمد که ثمری در بر نداشت و سرانجام این بازی با حساب یک بر صفر به سود تیم فجر شهید سپاسی شیراز پایان یافت تا میزبان با این بُرد، روحیه خود را باز یابد و بتواند در بازی های بعدی به نتایج دلخواه برسد.

** تیم قشقایی شیراز به مس رفسنجان باخت
همچنین در این هفته نیز تیم قشقایی شیراز، عصر پنجشنبه در رفسنجان به مصاف تیم انتهای جدولی مس این شهر رفت و با نتیجه ۲ بر صفر بازی را واگذار کرد تا شروع لیگ را شاگردان مهدی فروردین با شکست آغاز کنند.
با پایان یافتن هفته شانزدهم، تیم سرخپوشان پاکدشت تهران با ۳۳ امتیاز همچنان صدر جدول را حفط کردند، تیم گل گهر سیرجان با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر در تعقیب صدرنشین قرار گرفت و تیم مس کرمان هم با ۲۹ امتیاز در جای سوم ایستاد.
همچنین تیم اکُسین البرز با این شکست، یک پله سقوط کرد و با ۲۳ امتیاز به رده ششم رفت، تیم فجر شهید سپاسی شیراز با ۱۷ امتیاز همچنان در رده دهم جدول باقی ماند و تیم قشقایی شیراز هم با این شکست با یک پله سقوط و کسب ۲۲ امتیاز، هشتم شد.
در رقابت های فوتبال دسته یک کشور ۱۶تیم حضور دارند و به صورت دوره ای با هم بازی خواهند کرد و در پایان تیم های اول و دوم جواز حضور در لیگ برتر فصل ۹۸ را خواهند گرفت و سه تیم انتهای جدول هم به دسته دوم می روند.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن