اخبار

فعالیت ۹۰۰ راهدار در ۶ هزار و ۳۵۰ کیلومتر منطقه برفگیر

گردشگری شیراز

«علیرضا سیاهپور» امروز (چهارشنبه ۱۲ دی) با اشاره به بارش برف در برخی از محورهای استان مانند دشت ارژن، سپیدان، اقلید، خرم بید، بوانات و برخی دیگر از نقاط، گفت: رانندگان باید با توجه به بارش ها تجهیزات لازم را در این محورها در جهت حفظ امنیت خود و دیگران به همراه داشته باشند و حتما از زنجیز چرخ استفاده کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس با تأکید بر لزوم رعایت نکات ایمنی با توجه به سامانه های فعال بارش در استان از رانندگان درخواست کرد: با توجه به علائم ترافیکی و رعایت سرعت مجاز در کنار راهداران زحمت کش برای بهره مندی از سفر امن همکاری لازم را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶ هزار و ۳۵۰ کیلومتر از راه های برفگیر سطح استان تحت پوشش خدمات راهداری زمستانی قراردارد و تمامی امکانات لازم و ماشین آلات متشکل از سنگین و نیمه سنگین و سبک برای اجرای خدمات زمستانی و نگهداری از راهها مستقر و فعال است و همچنین بیش از ۹۰۰ راهدار در این مناطق در حال خدمت رسانی هستند.

سیاهپور با تأکید بر لزوم حضور پلیس در ساماندهی خودروها به ویژه در مناطق گردشگری بیان کرد: برای سهولت  انجام خدمات راهدای و ایمن سازی شرایط جاده ها و تردد روان خودروها، حضور پلیس در برخی نقاط به ویژه مناطق گردشگری که سبب حضور بیشتر خودرو ها می شود لازم است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس از باز بودن مسیرها و روان تردد خوردها خبر داد و افزود: مردم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت بروز مشکل و یا نیاز برای اطلاع از آخرین وضعیت جاده های استان با سامانه ۱۴۱ که به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی است، تماس داشته باشند.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن