اخبار

مردم فارس خواستار سهم خود از آلاینده‌های عسلویه هستند

گردشگری شیراز

نورایی گفت: اگرچه عوارض نامطلوب آلاینده‌های مستقر در پارس جنوبی به فارس و هرمزگان هم می‌رسد اما عوارض حق آلایندگی آن در انحصار بوشهر است.

«وهب نورایی» امروز ( شنبه ۲۳ شهریور) در جمع خبرنگاران با اشاره به عوارض آلاینده صنایع مستقر در پارس جنوبی عنوان کرد: در حالیکه عوارض نامطلوب این آلاینده‌ها به فارس و هرمزگان هم می‌رسد اما عوارض حق آلایندگی آن در انحصار بوشهر است.

نماینده شهرستان لامرد در شورای اسلامی فارس افزود: شیوه توزیع این عوارض ظلم در حق فارس و هرمزگان است و مردم مهر و لامرد نیز سهم خود را از آلاینده‌های صنعتی می‌خواهند.

وی تصریح کرد: بسیاری از راه‌های مواصلاتی لامرد و مهر قربانی طرح‌های ملی از این دست شده‌اند اما منفعت آنها سهم مردم این شهرستان‌ها نمی‌شود.

نورایی با انتقاد از رفتارهای غیرقانونی برخی از مقامات استان بوشهر گفت: حق مردم مستحق نباید به دلیل جبر جغرافیایی پایمال شود اما اتحاد مسئولان بوشهر در تمرد از قانون و پایمال کردن حق قانونی شهرستان‌های دیگر که در معرض آلایندگی قرار دارند، قابل تحسین است.

عضو شورای اسلامی استان تاکید کرد: دولت برای اتمام اختلافات ۲ استان بوشهر و فارس وارد عمل شود و در خصوص اختصاص عوارض آلایندگی اقدام فوری در پیش بگیرد.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن