اخبار

مرمت ۲۵۶ منزل سیل‌زده در منطقه سعدی شیراز

گردشگری شیراز

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایكنا از فارس، حسینعلی قلباش، مسئول بسیج سازندگی سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز امروز، ۲۷ شهریورماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: بسیج سازندگی در دو موضوع مدیریت اقتصاد مقاومتی و مدیریت حركت‌های جهادی در این هفته فعالیت می‌كند.
وی با بیان اینكه اولویت حركت‌های جهادی، محرومیت‌زدایی در مناطق كمتر برخودار است، افزود: سپاه احمدبن موسی(ع) یكی از نواحی پیشرو در سطح كشور در بحث فعالیت‌های محرومیت‌‍زدایی است.
قلباش با تصریح اینكه در سال گذشته ۱۵۰ منزل محرومان در منطقه شرق شیراز به‌همت گروه‌های جهادی این ناحیه از سپاه مرمت شد، گفت: بعد از وقوع سیل در فروردین‌ماه امسال در منطقه سعدی، ۲۵۶ منزل سیل‌زده از تاریخ ۶ فروردین تا ۶ تیرماه به‌همت گروه‌های جهادی این ناحیه از سپاه مرمت شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز از افتتاح مركز اشتغال و كارآفرینی در هفته آینده خبر داد و گفت: تلاش می‌كنیم تا با اعطای تسهیلات و بازاریابی برای افراد بیكار، مشكل اشتغال آنان را حل كنیم.
وی با بیان اینكه در موضوع كارگاه خیاطی تبدیل به یك قطب شده‌ایم و آمادگی به كارگیری ۲۰۰ خیاط را داریم، گفت: ۲۵ گروه جهادی در سپاه احمدبن موسی(ع) در فعالیت‌های عمرانی و غیرعمرانی فعالیت می‌كنند.
قلباش، فعالیت‌هایی نظیر تعمیر و ساخت منزل محرومان، ساخت خانه عالم، احداث و مرمت مساجد و توزیع سبدهای معیشتی را از جمله اقدامات محرومیت‌زدایی این ناحیه از سپاه اعلام كرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۵۰۰۰ سبد معیشتی میان نیازمندان شرق شیراز توزیع شد كه امسال هم این كار انجام خواهیم داد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز ادامه داد: در آستانه بازگشایی مدارس توزیع ۲ هزار لوازم‌التحریر و تأمین البسه ۲۰۰ دانش‌آموز را در دستور كار داریم.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن