اخبار

همیاران مهربان مجمع خیرین شهرساز شیراز تجلیل شدند

گردشگری شیراز

مراسم تجلیل از همیاران مهربان مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز عصر امروز در تالار شهر شهرداری شیراز برگزار شد.

در این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: امروز باید همیار مهربانی را از کودکان آغاز کرد و به آنان آموخت که چگونه در جامعه مهربانی کنند.

احمدرضا دستغیب افزود: امروز کودکان و نوجوانان ما در شهر نیازمند آرامش و امنیت در عرصه‌های مختلف از جمله عبور ایمن از چراغ راهنما هستند که همیاران مهربان ترافیک در این زمینه می‌توانند نقش‌آفرین باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز  با بیان اینکه امروز معتقدیم باید شهر را  برای کودکان ساخت به این سمت برویم که در مدیریت شهری ارزش را به مردم بدهیم خاطرنشان کرد: هر چه خیابان بیشتر بسازیم یعنی ماشین‌های بیشتر بیایند، ما باید بجای اینکه خیابان بیشتر برای ماشین بسازیم باید آن را به پارک و تفریحگاه تبدیل کنیم.

نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز شهروندان شیراز در انجام امور خیر و فعالیت‌های اجتماعی سرآمد هستند و نمونه بارز آن نیز فعالیت در سرای فرهنگ‌مهربانی به عنوان همیاران مهربان است.

نویدگویی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی مناسبی که در مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز صورت گرفته، شاهد فعالیت سراهای مهربانی کتاب، همیاران مهربان ترافیک و همیاران مهربان برای نگهداری از فضای سبز هستیم که این برای شهر شیراز که از جایگاه بالایی برخوردار است جای افتخار دارد.

وی به حضور نیک‌اندیشان فرهنگ‌ساز شیرازی در برقراری نظم در ترافیک اشاره کرد و گفت: در این طرح نیک‌اندیشان در مهم‌ترین معضل شهری که ترافیک است مشارکت کرده و به عنوان همیاران مهربان ترافیک در چهاراره‌ها حضور یافته و با کاور و کارت شناسایی که دارند, در کنار پلیس راهور علاوه بر راهنمایی نحوه عبور عابران پیاده از چراغ‌های راهنما، گره‌های ترافیکی را نیز باز می‌کنند.

نویدگویی افزود: طرح همیاران مهربان ترافیک در واقع یک کار مشترک بین مجمع خیرین، پلیس راهور و معاونت پیشگیری از جرائم دادگستری و همچنین معاونت حمل و نقل شهرداری شیراز است که با موفقیت شاهد اجرای آن هستیم.

نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز همچنین به اجرای طرح همیاران فضای سبز اشاره و تصریح کرد: این طرح هم اکنون در بوستان خلدبرین شیراز در راستای نگهداری از بوستان فضای سبز اجرا شده و در آن همیاران فضای سبز در رابطه با نظافت و استفاده سالم از امکانات بوستان و جلوگیری از آسیب رساندن به امکانات بوستان مشارکت دارند و در بوستان‌های دیگر از جمله آزادی نیز اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: در طرح همیاران فضای سبز، مشارکت میدانی مورد توجه قرار گرفته و در این راستا نیز از ظرفیت‌های دانش‌آموزان و دانشگاهیان استفاد شده است.

نویدگویی  یکی از کارهای دیگر مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز را گسترش فرهنگ کتابخوانی در سطح شهر بیان کرد و گفت: در این زمینه دو سرای یار مهربان یکی در میدان نمازی و دیگری در پایانه مسافربری شهید دستغیب در کنار شاهچراغ(ع) راه اندازی شده که شهروندان شیرازی می‌توانند بدون ارائه هیچ مدرکی کتاب به امانت گرفته و در ایستگاه نمازی تحویل دهند.

وی با بیان اینکه شهروندانی که کتاب‌هایی در منزل دارند می‌توانند به این ایستگاه‌ها بیاورند تا مورد استفاده قرار گیرد، افزود: هزینه راه‌اندازی هر سرای یار مهربان ۳۰ میلیون تومان است که امیدواریم در پنج پایانه دیگر نیز ایجاد کنیم تا شهروندان بتوانند در مسیرهای خطوط اتوبوس به مطالعه بپردازند.

به گزارش تسنیم، در این مراسم که سیروس پاک‌فطرت عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز حضور داشت با اهداء لوح سپاس از همیاران مهربان مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز تجلیل شد.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن