اخبار

پیام های مردم در انتخابات

گردشگری شیراز

روزنامه طلوع چاپ شیراز در شماره ۱۹۶۰ یادداشتی با عنوان ‘ پیام های مردم در انتخابات’ به قلم محمدمهدی جعفری زاده صاحب امتیاز و مدیرمسئول این روزنامه منتشر کرده است.

در این یادداشت آمده اسـت:
** پیام اول: ما را باور کنید
همه سیاستمداران جهان می دانند که بهترین راهنما برای آینده آن‌ها و تعیین تاکتیک ها و استراتژی‌شان، « فهم صحیح پیام هایی» می باشد که از آرای مردم باید استنباط کنند. هرگونه فهم غلط و تحمیل برداشت خود بر پیام‌هایی که مردم از طریق انتخابات می فرستند، نوعی ظلم به خود و دیگران است. تفسیر به رأی کردن وتحلیل وارونه از حضور مردم در انتخابات، نه تنها هیچ مشکلی را حل نمی کند؛ بلکه مردم را عصبانی‌تر و گلایه مندتر می کند اما چگونه می‌توان به « فهم صحیح پیام های مردم» واقف شد واز آن بهره مفید و مثبت جست؟ گام اول این است که خوب گوش کنیم و ببینیم مردم چه می گویند نه اینکه مردم گوش کنند و ببینند که مسئولین چه می گویند.
اولین پیام مردم این است که ( ما را باور کنید)
*باور کنید* که قدرت اصلی تعیین کننده در کشور، مردم هستند. آنان افکار، اندیشه و دیدگاه هایی دارند که باید به آنها احترام گذاشت. منش، روش و خواسته های مردم باید در مرکز همه فعالیت ها و عزل و نصب‌ها قرار گیرد. کسانی که عقاید و دیدگاه‌های مردم را قبول ندارند و آرای آنها را زینتی و غیر اصیل قلمداد می کنند، باید بینش خود را اصلاح کنند و در مسیر سیل خروشان ملت مقاومت نکنند. کسانی که پس از هر انتخاباتی دوباره ساز خود را می زنند و بی اعتنا به پیام مردم هستند، در انتخابات بعدی، با مخالفت گسترده‌تر مردم مواجه خواهند شد، همانگونه که در پنج انتخابات چهار سال گذشته تاکنون (انتخابات ریاست جمهوری سال‌های ۹۲ و ۹۶ – انتخابات خبرگان – انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا) پی در پی پیام‌هایی را به صورت تصاعدی، مخابره کردند و منتظر باز خورد و عکس العمل قابل انتظار هستند.
*باور کنید* که مردم از روش تخریبی و بد اخلاقی متنفرند و این روش‌ها، آن‌ها را به شدّت آزار می دهد. هر چه زمان می گذرد و دنیای اطلاع رسانی، قوی‌تر و گسترده تر می شود و مردم آگاه تر می شوند، این روشهای زشت برای کسب آرای آن‌ها، ضعیف تر و ناکار آمدتر می شود.
*باور کنید* که مردم به فرد و گروه خاصی رأی نمی‌دهند؛ بلکه به اندیشه‌ها و دیدگاه‌ها و منش و روش آن‌ها رأی می دهند. امروز اعتدال و اصلاحات، نیاز مردم جامعه ماست و امور اجرایی و مدیریتی کشور باید در چارچوب آن انجام گیرد. هرگونه افراط و تندروی از هر جناح و فردی باشد با عکس‌العمل مردم مواجه می‌شود و عاقبت خوبی ندارد.
*باور کنید* که مردم از وعده‌های دروغین و غیر عقلانی خسته شده‌اند و فریب آنها را نمی خورند.
*باور کنید* که ایران متعلق به همه ایرانیان با هر نژاد، زبان ، مذهب و جنسیتی است و هیچ فردی سهم بیشتری از این کشور را ندارد.
*باور کنید* که در نظام اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی و فکری کشور، باید تجدیدنظر علمی و منطقی صورت گیرد تا کارآمدی نظام سیاسی را افزایش دهد.
*باور کنید* که «قانون گرایی و قانون مداری» باید جای روابط و فرد گرایی و گروه گرایی را بگیرد تا عدالت برای همه به صورت یکسان اجرا شود.
*باور کنید* «آزادی و مدارا» بستر زندگی مردم امروز است و بدون آن، هیچ جامعه ای به رشد و توسعه و کمال نخواهد رسید.
*باور کنید* که دیگر زمان تک صدایی گذشته است و رادیو و تلویزیون باید به بخش خصوصی سپرده شود. اگر این کار را هر چه سریع تر انجام ندهید شبکه های اجتماعی و ماهواره ای و مطبوعات آزاد، هر چند با اهداف متفاوت، آن را به حاشیه خواهند کشاند و در سبد اوقات فراغت مردم جایی نخواهد داشت.

*باور کنید*… این باور کردن ها، مردم را با نشاط، با انگیزه و در صحنه های مختلف مشارکت با حکومت، مشتاق و توانمند خواهد کرد.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن