اخبار

کودکان کار مشکلات خود را به فرماندار شیراز گفتند

گردشگری شیراز

کودکان کار تحت پوشش بهزیستی شیراز در دیدار با فرماندار این شهرستان در ظهر ۱۸ مهرماه به ارائه مشکلات خود پرداختند.

 تعامل مطلوب فرمانداری و بهزیستی در شیراز زمینه ارائه آموزش‌های مطلوب در مهد کودک‌ها و انجام فعالیت‌های بهزیستی در بستر مناسب را فراهم کرده است و امروز کودکان کار تحت پوشش بهزیستی شیراز در دیدار با فرماندار این شهرستان به ارائه مشکلات خود پرداختند.

فرماندار شیراز با تاکید بر تاثیر تربیت دانش‌آموزان بالنده در دیدار کودکان کار با فرماندار شیراز گفت: مدیران بالنده بی‌شک، دانش‌آموزان بالنده به جامعه تحویل می‌دهند.

حیدر عالیشوندی ادامه داد: حضور و مشارکت کودکان در مراسم کارگروهی و مشارکتی میزان این بالندگی و فرهنگ پذیری را به اثبات می‌رساند.

وی با تاکید بر آینده کشور و توسعه آن عنوان کرد: نسل نو، سرنوشت این جامعه را می‌سازد و باید بتواند با آموزش و اثرپذیری مطلوب، سهم خود را به خوبی در جامعه ایفا کند.

فرماندار شیراز تصریح کرد: برای اینکه جامعه حرکت خوبی داشته باشد باید زنجیره ارتباطی فرهنگی و اجتماعی مطلوبی میان نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برقرار شود.

وی با تقدیر از اقدامات آموزشی مدیریت بهزیستی شهرستان شیراز عنوان کرد: تاکید و نظارت بر آموزش از مهدهای کودک در این فرهنگ‌سازی تاثیر مطلوبی دارد و امکان اتصال مناسب این زنجیره در نسل‌ها را فراهم می‌سازد.

کانونی برای انتقال ارزش‌ها

مدیر بهزیستی شهرستان شیراز در این جمع با اشاره به نقشی که برای مهدکودک در انتقال ارزش‌های جامعه در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: تمامی نظارت‌ها با هدف انتقال ارزش‌های انقلابی، فرهنگی و اجتماعی به کودکان در این مراکز از سوی بهزیستی انجام می‌شود.

حمید آزرمی افزود: دستگاه‌های نظارتی باید به مهد کودک به عنوان مراکز فرهنگی نگاه کنند و این مراکز را به عنوان مرکز تجاری یا بنگاه اقتصادی مورد توجه قرار ندهند.

 کودکان کار مشکلات خود را به فرماندار شیراز گفتند

وی ضمن ابراز خرسندی از حمایت‌های مداوم فرمانداری شیراز از فعالیت‌های بهزیستی گفت: این حمایت و مدیریت اعتدال‌گرای فرماندار شیراز باعث شده است تا شاهد بیشترین همگرایی و ایجاد آرامش در جبهه اداری و اجتماعی باشیم.

آزرمی با اعلام تحصیل ۴۵ هزار کودک در مهد کودک‌های شهری و روستایی استان عنوان کرد: در این مراکز فرهنگ پذیری و جامعه پذیری به عنوان اصل بنیادین کودک به بهترین روش‌های علمی از سوی بهزیستی دنبال می‌شود.

کودکان کار

مدیریت بهزیستی شهرستان شیراز با اشاره به کودکان کار که بعضا برخی از آنها تبعه و افغان نیز هستند بیان کرد: حدود ۳۰۰ کودک کار در مراکز بهزیستی شیراز نگهداری می‌شوند.

آزرمی ادامه داد: این کودکان با مشکلاتی همچون ثبت نام در مدرسه، اخذ کارت اقامت و شناسنامه و … مواجه هستند که مشکلات خود را در دیدار با فرماندار محترم شیراز عنوان می‌کنند.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن