اخبار

۲۲ تقاطع شهر شیراز به سیستم برق اضطراری مجهز می شوند

گردشگری شیراز

دکتر مجتبی زوربخش، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز امروز (۲۶ تیر) در جمع خبرنگاران با اشاره به قطعی برق طی چند روز اخیر و خاموشی چراغ های فرماندهی (راهنمایی) تقاطعات سطح شهر، تاکید کرد: با تصویب کمیته مدیریت انرژی شهرداری شیراز و هماهنگی پلیس راهور، ۲۲ تقاطع که دارای اهمیت بالایی در شبکه حمل و نقل درون شهری هستند تا پایان هفته آینده به سیستم برق اضطراری (UPS) مجهز می شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه ۶۴ تقاطع شهر شیراز در اولویت تجهیز به برق اضطراری هستند، تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده پس از تجهیز ۲۲ تقاطع مهم در محدوده مرکزی شهر، ۴۲ تقاطع دیگر نیز با نظر پلیس راهور مشخص و به سیستم برق اضطراری مجهز خواهد شد .

وی با اشاره به تشکیل کمیته مدیریت انرژی در شهرداری شیراز گفت: با دستور شهردار و پی گیری شورای اسلامی شهر شیراز در پی خاموشی چراغ های راهنمایی به علت قطع برق، کمیته مدیریت انرژی حوزه حمل و نقل شهرداری با هدف هماهنگی بین بخشی و مدیریت انرژی تشکیل شد. اعضای این کمیته شامل رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر، رئیس پلیس راهور و مدیران حوزه حمل و نقل هستند و در نخستین گام به صورت ویژه به مشکل خاموشی  چراغ های فرماندهی (راهنمایی) تقاطعات سطح شهر رسیدگی خواهند کرد .

دکتر زوربخش، لزوم صرفه جویی در مصرف انرژی از جمله آب، برق و گاز در ادارات تابعه را یکی دیگر از مصوبات این کمیته عنوان و خاطر نشان کرد: دستور العمل و الگوی مصرف همراه با سیاستهای تشویقی برای کاهش مصرف انرژی در ادارات و سازمان های زیرمجموعه تنظیم شده است که در صورت موفقیت حوزه های مختلف در اجرای آن برابر ضوابط از آنها تقدیر می شود.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن