اخبار

۱۷۶ نفر از نامزدهای شورای اسلامی شهرستان شیراز انصراف دادند

گردشگری شیراز

فرماندار شهرستان شیراز و رئیس هیات اجرایی انتخابات این شهرستان گفت: تا امروز (بیست و ششم اردیبهشت ۹۶) ۱۷۶ نفر از نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی این شهرستان انصراف داده اند.

حیدر عالیشوندی، سه شنبهبیان داشت: از این تعداد انصرافی، ۱۸ نفر مربوط به شهر جدید صدرا،
۱۵ نفر بخش زرقان، ۲ نفر خان زنیان، یک نفر لپویی و یک نفر متعلق به داریون می باشد.
وی افزود: پس از انصراف ۱۷۶نامزد شورای اسلامی شهرستان شیراز، شمار کاندیداهایی که تا امروز (۲۶اردیبهشت) در گردونه رقابت برای کسب کرسی های این نهاد در این شهرستان باقی مانده اند ۵۹۱ نفر می باشد.
عالیشوندی ادامه داد: شمار اعضای شورای شهر شیراز در دوره چهارم ۲۱ نفر بود اما این تعداد برای دوره پنجم به ۱۳نفر کاهش یافته است لیکن شمار نامزدهای شرکت کننده در پنجمین دوره انتخابات این نهاد در مقایسه با دوره چهارم افزایش چشمگیری داشته است.
او گفت: این افزایش تعداد نامزدها موجب می شود که دست اندرکاران برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی مستقر در شعب اخذ رای زمان بیشتری را به ویژه برای شمارش آرا صرف کنند.
فرماندار شهرستان شیراز بیان کرد: در زمان قانونی ثبت نام برای انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا
که از سی ام اسفند ۹۵ تا ششم فروردین ۹۶ انجام شد، در مجموع ۲ هزار و ۱۴۷ داوطلب در شهرستان شیراز برای رقابت در این انتخابات نام نویسی کردند که این تعداد در مقایسه با دوره چهارم بیانگر ۱۰ و سه دهم درصد افزایش می باشد.
عالیشوندی افزود: شهر شیراز با ۸۲۹ داوطلب بیشترین شمار داوطلبان ثبت نام شده در این شهرستان را به خود اختصاص داد و از این تعداد ۶۸۹ داوطلب تایید صلاحیت شدند و در حال حاضر از این تعداد ۵۹۱ نفر در گرونه این رقابت باقی مانده اند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه روز بیست و نهم اردیبهشت ماه جاری، پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود، برنامه ریزی های لازم برای برپایی انتخاباتی سالم صورت گرفته است.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن