اخبار

۳۱ طرح آموزشی و فرهنگی در فارس به بهره برداری رسید

گردشگری شیراز

مدیر کل نوسازی مدارس فارس گفت: ۳۱ طرح آموزشی و فرهنگی با صرف ۱۰۴ میلیارد ریال، هفته دولت در این استان به بهره برداری رسید.

احمد دست نیان، سه شنبه  بیان داشت: از مجموع هزینه صرف شده برای این طرح ها، ۴۲ میلیارد ریال آن را خیرین مدرسه ساز استان فارس پرداخت کرده اند و ۶۲ میلیارد ریال مابقی از محل اعتبارات دولتی تامین شده است.
وی افزود: این طرح های آموزشی شامل، ۱۳باب دبستان ابتدایی با ظرفیت ۷۰ کلاس درس است که در فضایی با زیربنای ۶هزار مترمربع احداث شده است.
دست نیان گفت: سه باب آموزشگاه متوسطه با ۲۰ کلاس درس که در زمینی با زیر بنای ۲ هزار مترمربع بنا شده در زمره این طرح های آموزشی به شمار می آید.
وی ادامه داد: همچنین ۱۵طرح فرهنگی شامل مسجد، کانون فرهنگی و دارالقرآن که در مجموع در فضایی به وسعت پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع احداث شده از دیگر طرح هایی است که در هفته دولت در استان فارس به بهره برداری رسید.
دست نیان در بخش دیگری از مطالب خود گفت: هم اکنون ۱۰ هزار کلاس درس غیر مقاوم در برابر زلزله در استان فارس وجود دارد که این رقم، ۲۵ درصد کل کلاس های درس این استان را تشکیل می دهد.
وی بیان کرد: برای مقاوم سازی این تعداد کلاس درس به هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تخصیص آن می توانیم آنها را در مدت پنج سال ایمن سازی کنیم.
دست نیان، همکاری خیرین مدرسه ساز را در ساخت واحدهای آموزشی در استان فارس قابل تقدیر دانست و گفت: بیش از سه هزار خیر این استان، سالانه در ساخت ۲۵درصد از مدارس فارس مشارکت دارند.
وی ادامه داد: در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز که اردیبهشت ۹۶ برگزار شد، خیران استان فارس متعهد به تامین بیش از ۸۴۰ میلیارد ریال برای احداث فضاهای آموزشی و پرورشی در این استان شدند.
از دوم تا هشتم شهریور در تقویم رسمی کشور به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

هتل های شیراز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن